Idegenvezetéssel járhatjuk be a 100 éves Pintér-kertet
2026. június 03. szerda 08:56

A pénteken délelőtt tíz órakor kezdődő program résztvevői szakvezető kalauzolásával betekintést nyerhetnek az idén száz éves Pintér-kert különleges örökzöldjeinek, gyümölcsfáinak, díszfáinak világába.
Az Arborétum névadója az alapító Pintér János (1879-1933) pécsi banktisztviselő. A népszerű kirándulóhely, a Tettye közvetlen szomszédságában álló villaépülete környezetében szentimentális tájképi kertet hozott létre, amelyben a főként örökzöld növények mellett mesterséges várrom, fa pavilon, két vízmedence, valamint több szobor is megtalálható.
Forrás: DDNP
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Az összes munkást szabálytalanul...
- Ilyen volt Pécs legendássá vált...
- Pénteken csúcsra járatják a razziát...
- Szerdán is zivatarok csaphatnak le...
- Hatalmas fordulat jön, viharos...
- Új éghajlati portált indított a...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...
- Drámai döntés: felfüggesztik a...
- Pécsi elnök vezetheti a Magyar...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...

