Hargitai János lett a Déli Áramlat hazai beruházásának koordinátora

2014. január 15. szerda 15:07

Hargitai János lett a Déli Áramlat hazai beruházásának koordinátora

A magyar kormány kiemelt jelentőségű beruházássá nyilvánította a Déli Áramlat földgázvezeték megépítését, amely érinti Baranya, Somogy, Tolna és Zala megyék területét. A teljes magyarországi szakasz építéséhez, üzemszerű működéséhez kapcsolódó közigazgatási ügyek koordinációjával a kabinet dr. Hargitai János baranyai kormánymegbízottat jelölte ki.

A Déli Áramlat földgázvezeték, amely Oroszországból indul és megépítése után Olaszországban végződik, áthalad a Fekete-tenger alatt, majd több európai országon, köztük Magyarországon is. 

Hargitai János tájékoztatása szerint a beruházással kapcsolatos első széleskörű megbeszélést ma tartották Pécsett. A tanácskozáson jelen volt a beruházó, a tervezésre létrejött konzorcium képviselője, mellettük, mint fő eljáró hatóság, a zöld hatóság vezetői, és a közreműködő szakhatóságok szakemberei, valamint az érintett megyék koordinátorai.

A tanácskozáson a kormánymegbízott azt kérte az érintettektől, hogy a különböző hatósági eljárásokat és engedélyeztetési folyamatokat azonnal indítsák meg és minél előbb, akár jóval a megszabott határidőkön belül zárjanak le. Ennek érdekében a hatósági munkákban résztvevő minden szereplőnek egymással is együtt kell működnie, a hivatali munkának gördülékenyen kell folynia.

- Mint minden, a kormány által kiemelt beruházásnak nyilvánított projekt esetében, garantálni kell a soronkívüliséget is. Az esetleges szakmai problémákról, valamint egyeztetési nehézségekről azonnali tájékoztatást kértem. Felhívtam a figyelmet arra, hogy a kiemelt beruházásokat a Kormány folyamatosan figyelemmel kíséri, ezért az előkészítések állásáról meghatározott időközönként tájékoztatom a Kormányt - fogalmazott Hargitai.

A Déli Áramlat földgázvezeték magyarországi szakaszának hossza várhatóan megközelíti a 250 km-t. A tervezés és annak engedélyeztetésének határideje 2015 közepe. A beruházás megvalósulása nemzetgazdasági érdek, hatására csökkenni fog Magyarország egyoldalú energiafüggősége és a várhatóan a Kormány is nagyobb ráhatással lesz a földgáz fogyasztói árára.