Hamvakat loptak a pécsi temetőből

2009. október 29. csütörtök 11:22

Feltehetően elloptak egy halott hamvait tartalmazó urnát a pécsi köztemetőből a napokban - írta csütörtökön a megyei napilap.

Egy özvegyasszony ismerőseitől értesült arról, hogy három évvel ezelőtt elhunyt férje urnasírjának gránit fedőlapja elmozdult. A nő a temetőben már személyesen győződött meg arról, hogy nemcsak a fedőlap nincs a helyén, hanem a hamvakat tartalmazó urna sem, melyet valaki elvitt a helyszínről - írta az Új DN.

A nő gyanúja szerint a hamvakat lengyel származású férjének első házasságából született lánya "vehette magához", aki már a temetéskor hangot adott azon véleményének, hogy édesapjának lengyel földben kellene nyugodnia.

Az ügyben a temető alkalmazottai feljelentést tesznek a rendőrségen ismeretlen tettes ellen. Bojtor Bernadett, a pécsi rendőrkapitányság szóvivője azt mondta: az eset kapcsán felmerülhet a rongálás és a kegyeletsértés gyanúja.

(mti)