Hamis adatokkal, hazugsággal üzletelt egy családfakutató cég
2017. február 18. szombat 11:37

Feljelentettek egy családfakutatással foglalkozó céget, mert a gyanú szerint munkáikban fiktív ősöket, hamis adatokat tüntettek fel - írta szombati számában a Magyar Nemzet.
A cikk szerint egy pécsi cég borsos árakon kínálta kétes értékű munkáját, ráadásul újabb pénzeket szedtek be azért, hogy - állításuk szerint - a levéltár különleges kutatásokat végezzen az ügyfél családjára vonatkozóan.
A Magyar Nemzet szerint azonban a Magyar Nemzeti Levéltár hivatalosan megerősítette, hogy szolgáltatásaik között nem szerepelnek a cég által hivatkozott elemek. A levéltár nem folytat családfakutatást, és nincs különleges kutatási engedély sem, ugyanis az általuk tárolt iratok ingyen kutathatók mindenki számára a vonatkozó jogszabályi keretek között - közölték.
A lapnál számos károsult mellett a cég egykori kutatói is jelentkeztek, akiket állításuk szerint a cégvezető nem fizetett ki.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Második nekifutásra már elfogadta...
- A csillagok alatt tartanak...
- Elindult a Barátság vezeték állapotát...
- Lányokat prostitúcióra kényszerítő...
- Alaposan odaégették az ételt egy...
- Egyet nyert, két csatát bukott a...
- Ennyi volt a sztrájk, helyreáll a...
- Esőre és napsütésre is számíthatunk...
- Vádat emeltek az illegális...
- Minden plüssállatot meggyógyítanak a...

