Halálos vadászat Teklafalun: nyugdíjas rendőr a gyanúsított
2011. június 21. kedd 20:19
A rendőrség egy nyugdíjas rendőrt gyanúsított meg a napokban azzal, hogy az ő gondatlansága miatt végződött halállal egy vadászat májusban, a baranyai Teklafalu közelében.
Az áldozat szomszédságában lakó és korábban körzeti megbízottként dolgozó férfit halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetéssel gyanúsítják. A férfi beismerő vallomást tett, és szabadlábon védekezik.
Az eset május 8-án, egy sűrű erdős területen, hajtás közben történt. A nyugdíjas rendőr a növényzet mozgásából úgy gondolta, hogy vaddisznó van ott és odalőtt a sörétes puskájával. Csakhogy ezzel nem egy vadon, hanem vadásztársán ejtett halálos sebet, akinek életét a helyszínre érkező mentők nem tudták megmenteni.
A nyomozás eddigi adatai alapján a vadászaton több foglalkozási szabályt is megsértettek - jelentette az MTI. A gyanúsított fél órával a tragédia előtt véletlenül lelőtte a későbbi áldozat kutyáját, a hajtás ennek ellenére folytatódott.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Amikor Mohácsról is Pécsre tódult a...
- Durván felpörgött márciusban az...
- Megszűnik a TV2 Tények című...
- Másfélszer több üzemanyagra elég az...
- Jégesőre, villámlásra figyelmeztet a...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Faggyal, havazással és széllel...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Eltűnt egy 11 éves baranyai kisfiú,...
- Késve indul Pécsre a fővárosból egy...

