Gigantikus mennyiségű evőeszköz került elő a pécsi szennyvíztisztító telepen
2020. október 15. csütörtök 09:08

A sokat látott szakembereket is meghökkentő mennyiségű evőeszköz került elő a héten a pécsi szennyvíztisztító telep egyik felújítás alatt lévő berendezésének belsejéből.
A szennyvízben felbukkanó evőeszköz nem ismeretlen a Tettye Forrásház Zrt. munkatársai számára, hiszen naponta akad fenn kanál, villa, kés a szűrőrácsokon, gépeken.
Ezúttal azonban csaknem 150 kilogrammnyi fém evőeszközt szedtek ki egy berendezés belsejéből, amikor az esedékes felújításra készülve szétbontották a 6 éve beüzemelt szerkezetet.
Feltehetően az éttermek, iskolai menzák, kifőzdék ételmaradékával együtt érkeztek a szennyvízzel és kötöttek ki a telepen, majd több év alatt felhalmozódva lassan megtöltötték a 30 köbméteres hulladékfogadó berendezés belsőtereit.
A szakembereknek köszönhetően a kanalak útja nem ér dicstelen véget: a Tettye munkatársai - gondos fertőtlenítés után - ezekből az evőeszközökből is fémszobrokat készítenek, tovább gyarapítva a pécsi csatornarelikvia kiállítás részét képező madárrajt.
Forrás: Tettye Forrásház Zrt.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Visszatért Pécsre Páva Zsolt:...
- Ingyen osztogatják a sört pénteken...
- Kissé hűvösebbre fordul kedden,...
- Húsz év alatt csaknem megduplázódott...
- Drogdílerre csaptak le a kommandósok...
- Fehér füst szállt fel a vatikáni...
- Megadták a kilövési engedélyt, a...
- Amiből csak egy volt Baranyában:...
- Költségvetési csalás miatt ítéltek el...
- Több, mint két hónapja nyoma veszett...