Francia partnerrégiót látott vendégül a DDRFT
2008. október 15. szerda 11:49
"A franciaországi Lyon székhelyű Rhône-Alpok (Rhône-Alpes) régió és a Dél-dunántúli régió kapcsolatának története 2001-ig nyúlik vissza. Ezúttal Pécsen zajlott a 2006 óta regionális együttműködési szintre emelt kapcsolat Irányító Bizottságának ülése, mely újabb lökést adhat a Dél-dunántúli régió és Európa egyik motorjának tartott, 6 milliós lélekszámú Rhône-Alpok együttműködésének.
A francia régió delegációját, élén Roger Vioud úrral, a Rhône-Alpok Európai, Nemzetközi Kapcsolati és Együttműködési Bizottságának elnökével, hétfőn este fogadta Feigli Ferenc, a regionális fejlesztési tanács elnöke. A keddi Irányító bizottsági ülésen az eddigi együttműködések élénkítéséről és újabb területekre való kiterjesztéséről esett szó a gazdaságfejlesztés, a turizmus, az innováció és az oktatás-képzés területén.
Az Ügynökség ügyvezető igazgatója, Márton György bemutatta a Dél-Dunántúli Operatív Programot, valamint a régiós gazdaságfejlesztési, befektetési lehetőségeket.
Az indítani javasolt együttműködési projektek között szerepel francia turisztikai szakújságírók számára tanulmányutak szervezése a dél-dunántúli régióban, élelmiszerkutatási együttműködés, öko-innováció, borturisztikai szakemberek képzése, és egy közös biobankokról szóló egyetemi képzés beindítása. A javaslatok megvalósításában az európai uniós forrásokra építenek."
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Változik a menetrend Baranyában,...
- Kondizni mennek a héten a NAV...
- Orbán Viktor meghívót kapott a Gázai...
- Baranyában három helyen is fát vágnak...
- Templomban szemelte ki idős áldozatát...
- Továbbra is hajózási korlátozások...
- Februárban kiderül, hány sasmadár...
- Újabb találkozóra hívja a fiatal...
- Ha ilyen csokit, sütit, rágót vett,...
- Orbán Viktor: a nemzeti petícióval...

