Elkészült Pécs délnyugati elkerülő útja
2009. október 22. csütörtök 14:45

A Pécs délnyugati agglomerációs övezetében található, 4,7 kilométer hosszú út (5826-os út) felújítását az ERFA forrásaira támaszkodva végezte el a ROP Dél-Dunántúl E-B konzorcium. A beavatkozás költségvetése 230 millió forint volt. „Ez az út elsősorban az agglomeráció és a városközpont közötti kapcsolatot javítja, másodsorban jelentős átmenő forgalmat is kiszolgál" - hangsúlyozta az igazgató.
Az elkerülő úton ugyanis lehetőség van a 6-os és az 58-as számú főút között a teherforgalom lebonyolítására Pécs kikerülésével. Forgalomszámlálási adatok szerint az úton közlekedő napi több mint ezer jármű hat százaléka tehergépkocsi.
A munkálatok során az utak eltérő jellege miatt különböző műszaki megoldásokat kellett alkalmazni. A felújított út egyik szakasza egy korábban megszélesített, betonburkolatú mezőgazdasági út volt, középső része egy makadám bekötőút egyik szakasza, míg a befejező szakasz 1991-ben épült meg viszonylag kis teherbírású összekötő útként.
Az eltérő burkolatok különböző mértékben és módon mentek tönkre, s most egységes, európai színvonalon újultak meg. A kivitelező kiszélesítette az utat, megerősítette az aszfaltburkolatot, kitisztította az árkokat és az átereszeket, kijavította és szabványosította az autóbuszmegállókat, rendbe tette a padkákat.
A felújítás közvetlen haszonélvezője az átmenő forgalom, valamint Kökény és Pécs érintett városrészeinek lakossága lesz, több mint tízezer fő, közvetve pedig a megyeszékhely valamennyi lakója, akik mentesülnek az átmenő forgalomtól.
Képünk illusztráció.
Forrás: Magyar Közút Nonprofit Zrt.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Péntekre sem ígérnek sok jót a...
- Baranyai önkéntes tűzoltók tettek...
- Kiengedtek egy mohácsi drogdílert,...
- Befektetési trendek 2026-ra: mely...
- A vásárcsarnok népszerű árusa, Kovács...
- Milliókat csalt ki egy pécsi pár...
- Hatalmas hőmérséklet-különbség...
- Pótkerék oltotta ki egy 19 éves nő...
- Pótlóbuszok járnak majd a pécsi...
- Újraindult a vonatközlekedés a pécsi...

