Egyre biztosabb, hogy nem kedvezményes lakások lesznek a Fagyöngy utcában, hanem bontás

2012. december 03. hétfő 19:01

Egyre biztosabb, hogy nem kedvezményes lakások lesznek a Fagyöngy utcában, hanem bontás

A beruházónak már csak hetei vagy inkább napjai vannak, hogy felvegye a kapcsolatot pécsi önkormányzattal a Fagyöngy utcai építkezés ügyében. Ha ez nem történik meg, akkor a város perre megy, melynek során az eredeti állapot helyreállítását lesz kénytelen kezdeményezni. Ez a konkrétumok szintjén bontást jelent, ugyanakkor a város hosszú távon sem mondana le a szóban forgó területen a lakásépítésről.  

Egy hírportálunknak korábban adott nyilatkozatban az október 26-ától számított 15 napot jelölte meg a városvezetés, míg a beruházó Inter-Pannon Invest Kft. - véget vetve lassan fél éves hallgatásának - felveheti velük a kapcsolatot és beszámolhat a projekt állásáról, további terveiről, illetve a finanszírozásról.

Előzmények

A Fagyöngy utcába tervezett 352 lakásos komplexum alapkövét még tavaly november elején tette le Kővári János és Csizi Péter. A házban a város és az építtető egyezsége alapján a piaci árnál kedvezőbben, nagyjából kétszázezer forintos négyzetméteráron juthatnának lakáshoz a vásárlók. És bár a lakókat a szerződés értelmében az önkormányzat pályázat útján választja ki - mint arról korábban beszámoltunk - a megegyezésre fittyet hányva a beruházó nyilvános hirdetésben kínálta eladásra az ingatlanokat. Értesüléseink szerint ez okozza feszültséget a beruházó és az önkormányzat között.

A megadott határidő leteltével munkatársunk is érdeklődött a városházán, hogy megtörtént-e a kapcsolatfelvétel. Erre az önkormányzat gazdasági referaturájától azt a választ kaptuk, hogy továbbra sem jelentkezett a beruházó, ugyanakkor korábbi tájékoztatásukat úgy pontosították, hogy még nem telt le az a határidő, ameddig ezt megteheti, ez azonban csak néhány hetet, napot jelent.

Az előzmények ismeretében azonban az Inter-Pannon bejelentkezésére vajmi kevés az esély, ezt erősíti az is, hogy akárcsak előző cikkünk esetében, most sem kívánt élni nyilatkozati jogával az Inter-Pannon Invest Kft. vezetője.

Így a legrosszabb forgatókönyvre vonatkozó kérdésünkre az önkormányzatnál úgy válaszoltak: „per esetén az önkormányzat a szerződés megszüntetését, az eredeti állapot helyre állítását és igazoltan felmerült kára megtérítését kérheti a bíróságtól". Az előbbi tehát a már meglévő épületrészek bontását jelenti.

Arra is rákérdeztünk, hogy egy esetleges pert követően az ismételten üresen álló telekkel mihez kezdene a város.

A telek a Pécsi Építési Szabályzatban továbbra is lakáscélú ingatlanok építésére van fenntartva, de hogy ezt az elképzelést a jövőben milyen módon és konstrukcióban kívánja megvalósítani az önkormányzat, arra egyelőre nem tudnak válaszolni.

Balikó Gergő - Fotó: Dittrich Éva