Egymillió négyzetméteren folyik majd aknamentesítés Baranyában
2012. szeptember 11. kedd 10:00
Befejeződött a horvát-magyar aknamentesítési program első, felderítési szakasza, amelynek részeként a szakemberek digitális aknatérképet készítettek. 80 kilométernyi határszakaszt vizsgáltak át, megjelölve a térképen azokat a helyeket, ahol robbanószerkezetek lehetnek.
Huszonhat területen van a Dráva és a Duna kifolyása közötti zöldhatárszakaszon feltételezett aknamező mintegy 1 millió 7 ezer négyzetméteren, itt kell a következő fázisban szükség esetén mentesíteni - mondta a Kossuth rádiónak Bózsing György alezredes, a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság határrendészeti osztályának vezetője. A terület jóval nagyobb, mint amire számítottak.
A Dráva-kifolyás térsége a legveszélyesebb - mondta az alezredes megjegyezve: annak idején az aknatelepítő gép jobbra-balra 10-15 méterre lőtte ki az aknákat, a határszakasz kacskaringós nyomvezetését azonban nem vette figyelembe, ezért kellett egy nagyobb sávot átvizsgálni.
Sikeres közbeszerzés esetén a jövő tavasszal kezdődhet a munka második szakasza.
Komoly felszereltséggel rendelkező cég várhatóan 2-3 hónap alatt végez az aknamentesítéssel - tette hozzá. A közös horvát-magyar programot az unió több millió euróval támogatja.
Forrás: Kossuth Rádió
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Helyszínelés miatt állt le reggel a...
- Kötelező lehet a boltokban legelább...
- Repültek a kukák, dőltek a leanderek...
- Ismét egy, a sínekre tett...
- Gomolyfelhők zavarhatják vasárnap a...
- Orbán Viktor: meg fogjuk akadályozni...
- Mohácsi drogdílert kapcsoltak le a...
- Idén is kinyitják Baranyában a...
- Baranya legsportszerűbb csapatait...