Díjnyertes plakátok a Kisgalériában

2009. augusztus 02. vasárnap 19:55

Díjnyertes plakátok a Kisgalériában
Egészen augusztus végéig látható a Kari Piippo (képünkön) finn grafikus díjnyertes plakátjaiból nyílt kiállítás a Pécsi Kisgalériában. A tárlatot múlt pénteken a skandináv alkotó jelenlétében az az Orosz István nyitotta meg, akinek grafikáit a közelmúltban a Dómmúzeumban tekinthette meg a pécsi közönség.

A Pécsi Galéria „Plakátok/Posters 2008 - A kultúra és a ...!" nevű sikeres nemzetközi meghívásos plakátkiállítására huszonhét művész küldött megvalósítható, bemutatható tervet - idézte fel korábban Gamus Árpád.

A Pécsi Galéria és Vizuási Művészeti Műhely vezetője hozzátette, a tizenöt külföldi és hazai művész közül is kiemelkedő finn alkotó hagyományosan magas színvonalú munkát küldött be, amellyel kivívta a szakma és a zsűri elismerését, elnyerve az első díjat. A pénzdíjon felül idén - egészen pontosan múlt péntektől - önálló kiállításon mutathatja be munkásságát városunkban.

Az 1945-ben született Kari Piippo a finnországi Mikkeliben él és Helsinkiben, a Műszaki Főiskola grafikus-designer szakán végzett 1967-ben. Ezután a plakáttervezésre specializálódott, majd 1989 és 1997 között a helsinki Művészeti Akadémián tanított.

Igen sok egyéni és csoportos kiállításon vett részt hazájában és külföldön, s számtalan grafikai alkotóműhely munkáját is segítette. A 80-as évektől számos plakátkiállítás zsűrijében is helyt kapott, többek között 1994-1998 között ő volt az elnöke a Plakát Biennálénak Helsinkiben.

A tárlat hétköznapokon 10 és 18 óra- , vasárnap pedig dél és este hat között ingyenesen tekinthető meg.


Időpont: 2009-08-03
Helyszín: Pécsi Kisgaléria
Látogatható: 10 és 18 óra között

EQM - Fotó: ssahn.com