Beszakadt a föld egy siklósi udvarban, barlangot is takarhat
2016. március 09. szerda 16:08

Egy magántulajdonú ingatlan udvarán keletkezett üreg miatt értesítették a hatóságokat, még tavaly. A napokban tartott utóellenőrzés során kiderült, hogy alig változtak az üreg perem méterei.
Siklóson a Váralja utcában egy magántulajdonú ingatlan udvarán szakadt be a föld, amelynek állapotát azóta is figyelemmel kísérik a szakemberek. Az eset érdekességét az adja, hogy akár egy újabb, eddig ismeretlen barlang is lehet a keletkezett üreg mögött, hiszen a Villányi-hegység és a Beremendi-rög barlangjaiként nyilvántartott képződmények között a Siklósi Vár kútjához kapcsolódóan több barlang is ismeretes.
A teljes bizonyosságra azonban még várni kell, mert a nyílás egyelőre nem kívánja feltárni titkait és kincseit, ugyanis a napokban tartottak utóellenőrzést a helyszínen a katasztrófavédelem és az önkormányzat képviselői. A szemle során megállapítást nyert, hogy az előző évben rögzített állapothoz képest az üreg perem méretei csak kis mértékben változtak, a belső keresztmetszete pedig csökkent.
A tulajdonos által kihelyezett fémháló az elmúlt időszakban hatékonyan védelmet jelentett az üregbe lépés ellen. A jelenség egyelőre épületet, közművet és egyéb infrastruktúrát nem veszélyeztet.
Forrás: Baranya Megyei Katasztrófavédelem
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A világ érdekes, fedeztessük fel a...
- Baranyában is megemlékeztek Isten...
- Szomjaznak a földek, kritikus az...
- Befektetési trendek 2026-ra: mely...
- A hét leghidegebb éjszakája áll előttünk
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Egy magyar városban megtilották a...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Gyermekpornográfia miatt kerestek az...
- Felavatták a baranyai főkapitányság...

