Az őskori Baranyát ismerhetjük meg a Régészeti Múzeumban
2013. március 12. kedd 13:52
Milyen volt a Pécs melletti Jakabhegy vaskori erődítése? Milyen földműveket rejtett a térség a kora bronzkorban? E kérdésekre kaphatunk választ Gáti Csilla „Őskori földművek Baranyában II. - Bronzkor és vaskor" című előadásán, amelyet március 13-án 18 órakor tartanak a Janus Pannonius Múzeum Régészeti Osztályán (Pécs, Széchenyi tér 12., Marcus terem).
A Janus Pannonius Múzeum Régészeti Osztályának munkatársai 2012 júniusa óta előadássorozatot tartanak. A kéthetente sorra kerülő prezentációk bepillantást engednek a régészek és restaurátorok munkájának rejtelmeibe.
Az utóbbi évek intenzív légi fényképezéseinek hála nemcsak a neolitikum időszakából fedeztünk fel nagy kiterjedésű földműveket, hanem a kora bronzkorból is. Az előadás második felében ezeket mutatják be. A korábban már ismert zóki és pécs-nagyárpádi magaslati telepek úgy tűnik, hogy nem voltak egyedülállóak a korszakban; a kutatások alapján egész láncolata lehetett az ilyen jellegű településeknek.
A közönség az előadásból szintén megismerheti a Pécs melletti Jakabhegy vaskori erődítésének legújabb kutatásai eredményeit. A területen dolgozó szakembereknek 2012-ben sikerült légi lézerszkenneléssel nagy felbontású domborzati modellt készíteniük, amely bővíti a hegyről alkotott képünket.
Az előadáson díjtalan a részvétel.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hatalmasat bukta lett a vége egy...
- Pécsi Arcok - Koltai Dénes: "A tanári...
- Motoron gurultak a pécsi Mikulások a...
- Gomolyfelhőkből érkezhetnek záporok,...
- Rókát látott Pécsett? Nincs ezzel...
- Jelentősen szigorodtak az alkalmi...
- Újabb visszaéléssel vádoltak meg egy...
- Szépészeti beavatkozásokat végző...
- Három éve várja a vevőket az új pécsi...
- Húsz országból érkeznek a résztvevők...