Az asszony tíz éve elköltözött, a férj nem fizet, a Pétáv zálogosít

2011. október 08. szombat 18:58

Az asszony tíz éve elköltözött, a férj nem fizet, a Pétáv zálogosít

Egy névtelenséget kérő olvasónk szerint a Pétáv jogtalanul jár el ügyében, amikor rajta akarja behajtani volt férjének közüzemi tartozásait. Nem fizetett, mondván nem őt terheli a felelősség, a távfűtő viszont másképp látja a dolgot: jelzálog alá helyezte jelenlegi lakását és autóját is.

A teljes történet szerint a házaspár 2000-ben mondta ki a boldogító nemet, majd az asszony elhagyta közös tulajdonban lévő otthonukat, ráhagyva volt férjére az ingatlant és a sárga csekkeket. Az azonban nem fizette számláit, amit a Pétáv így a másik tulajdonoson, azaz rajta akart behajtani. 

Az asszony egy bírósági határozatra hivatkozva nem állt kötélnek. Annak értelmében ugyanis a lakás kizárólagos használója a volt férj, tehát az ő sara kell, hogy legyen a közüzemi számlák kiegyenlítése is - történetünk szereplője jelen pillanatban sem fizet, szerinte ugyanis nincs miért.

Emiatt azóta már jelzálog terheli kocsiját és jelenlegi lakását is.

A Pétáv reagált panaszaira, több ízben is folyt köztük levelezés. A távfűtő igazgatója, Vida János a Pécsi Újság.hu-nak azt mondta, ők szabályszerűen jártak el az ügyben.

- Ilyen esetekben a távhőszolgáltatásról szóló törvény alapján intézkedhetünk. Mind a két féllel kapcsolatba léptünk, de mivel semmi más tulajdon nem volt a férfi nevén, csak a hölgy új lakását és autóját állt módunkban elzálogosítani. Persze a férfi munkabérét is letiltottuk - magyarázta.

Az asszony által a Pécsi Újság.hu szerkesztőségébe eljuttatott, a Pétáv és Csizi Péter alpolgármester közt lefolytatott levelezésben a Távfűtő azt taglalja, hogy nekik az ingatlan tulajdonosai közül senki nem juttatta el a válást igazoló papírokat, és arról sem tudtak, hogy a nő elköltözött volna. Azt tanácsolták, egyezzen meg volt férjével, de ő a PÉTÁV levele szerint „ezt a megoldást kizárta a lehetőségek közül."

Egy általunk megkérdezett ügyvéd, dr. Martin Zoltán semmi jogtalanságot nem lát az ügyben. Ha az asszony nevén van a lakás fele, a közüzemi számlákat neki is kötelessége fizetni - nem azért, mert ő a volt feleség, mondta, hanem mert ő is tulajdonos. Annak pedig semmi jelentősége nincs ebben az esetben, hogy bíróság döntött a kizárólagos lakhatásról. 

- Bőven nyújt fedezetet a közös ingatlan, tehát nem indokolt, hogy a saját vagyonom forogjon kockán. Mivel egy bírósági határozat mondja ki, hogy a lakásba én nem léphetek, nem fogok fizetni, és ügyvédi segítséggel Budapestre visszük az ügyet, mert Pécsett nem foglalkoznak velem. A legjobb lenne, ha el tudnám adni a részem, de nem sok esélyt látok rá, hogy valaki megvegye - fejtette ki terveit a történetünkben szereplő asszony.

M. A. - Fotó: Dittrich Éva