Annyi a cégvezetők prémiumainak
2009. június 10. szerda 19:59

"SAJTÓKÖZLEMÉNY
Arra vállalkoztam, hogy a pécsiek érdekeit képviselem, eszerint vezetem, irányítom a várost.
Folyamatosan esnek ki a szekrényből a csontvázak, újabb és újabb botrányos cégvezetői lépésekről (pl. buszeladások), hibás gazdasági döntésekről értesülök.
A pécsiek és személy szerint én sem vagyok maradéktalanul elégedett az önkormányzati cégekben folyó munkával, az eddigi teljesítménnyel és sok esetben a helytelen üzletpolitikával. Éppen ezért arra kérem - jogilag egyelőre mást nem tehetek - a cégek vezető menedzsmentjét, hogy a tavalyi évre járó prémiumot ne vegyék fel.
A magunk részéről nyilvánosságra fogjuk hozni a városi cégek vezetőinek prémiumaira vonatkozó szerződését, mert ez közérdekű adat, a pécsiekre tartozik.
Mától új korszak kezdődik a város cégeinek életében: csak abban az esetben vehetnek fel prémiumot a cégek vezetői, amennyiben az általuk vezetett társaságok szolgáltatásaikat az önkormányzat és a pécsiek megelégedésére végzik. Véget vetünk annak az MSZP-s városvezetési gyakorlatnak, miszerint a cégvezetők évente automatikusan 100%-os prémiumot vehetnek fel.
A város lakóinak elégedettségét mérni fogjuk, és a mérés megállapításait nyilvánosságra hozzuk. Ezt a szempontot a prémiumcélok kitűzésénél szerepeltetni fogjuk. Minden pécsinek jogában áll tudni, hogy mire költjük a közpénzeket, és hogyan hasznosul a közösség vagyona.
Kérésemet a mai napon levélben közöltem az érintettekkel, és minden vezetővel ebben a tárgykörben személyes konzultációt folytatok.
Számomra természetes, ha egy vezető nyerni akar, de a legfontosabb mégis az, hogy a pécsiek nyerjenek!
Dr. Páva Zsolt
Pécs polgármestere
Pécs, 2009. június 11."
KORÁBBAN ÍRTUK:
Információink szerint dr. Páva Zsolt csütörtökön, a rendkívüli közgyűlés szünetében bejelentést tesz, melynek lényege, hogy felkéri a városi cégek vezetőit arra, mondjanak le idei prémiumaikról, ezek kifizetését ugyanis a polgármester Pécs jelenlegi helyzetében és a városházi vállalatok gazdasági teljesítményének fényében nem javasolja.
Részleteket forrásaink ugyan nem árultak el szerkesztőségünknek, de összességében több tízmillió forintról van szó. Mint ismert, a cégvezetők - lényegében garantált - éves jutalma az esetek jó részében fizetésük 100 százalékával egyenlő.
Hogy egy anonim példán érzékeltessük, mi a tét: egy-egy felsővezető havi bruttó fizetése 600 ezer forintnál kezdődik, azaz személyenként legkevesebb 6-7 milliós összegről kell lemondaniuk a vállalatvezetőknek, ha elfogadják a polgármester javaslatát.
Jogászok szerint Páva Zsolt a fentiek betartására nem utasíthatja a cégvezetőket, hiszen azoknak az előző városvezetés által jóváhagyott munkaszerződéseiben a 100 százalékos évi prémium általában szerepel, így egy egyszerű elvonás munkajogi perek tucatjait vonná maga után.
EQM
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Több mint ezer tartalékos tett esküt,...
- Páva Zsolt: "kiálltuk a próbát"
- Szili Katalin: nem egymás mellett,...
- Gázolt a vonat, késtek a járatok a...
- Pécsi kórházban látták utoljára a...
- Vajon a májussal a szokatlanul hűvös...
- Helyszínelés miatt állt le reggel a...
- Pécsi és mohácsi vállalkozások...
- Repültek a kukák, dőltek a leanderek...