A Kálvária-domb kálváriája
2010. augusztus 11. szerda 18:59

Májusban írták alá azt az együttműködési megállapodást, amely szerint a Duna-Dráva Cement Kft., a város és a Pécs2010 Menedzsmentközpont Kft. összefogásában megújulna a belváros északi határán található természetvédelmi terület. A különböző civil szervezetekkel való kezdeti egyeztetések során megállapodás született arról, hogy milyen mérvű tájsebészeti beavatkozás szükséges ahhoz, hogy a környéken fokozottan védett botanikai és zoológiai értékek ne szenvedjenek károsodást.
G. Detky Rita tájépítész, a projekt egyik házigazdája nem tartja publikusnak azokat a tárgyalásokat, amelyek információink szerint most folynak azzal a zöldszervezettel, amely kritikával illeti a terület közparkká tételét.
A Pécsi Zöld Kör Egyesület állásfoglalása szerint az önkormányzatnak kezdettől fogva törekednie kellett volna arra, hogy a Kálvária-domb helyett „olyan közterülettel kapcsolatban kerüljön sor a felajánlott támogatás felhasználására, amely lakossági szempontból eleve sokkal ismertebb, könnyebben megközelíthető, és a fejlesztés sikeressége szempontjából is kisebb kockázatot rejt magában” – ilyen lehetne szerintük például a Balokányliget.
A civil szervezet a "biológiai sokféleség fenntartása érdekében" kockázatosnak ítéli a terület tervek szerinti átalakítását.
Véleményük szerint a „Nyolc Boldogság Teraszának” megépítését – „ami óhatatlanul fakivágásokkal járna” – sem támasztja alá lakossági igényfelmérés. Emellett a kőkerítéssel körbevett terület keleti részén található ösvény lebetonozását sem támogatják, mivel a „beton használata a terület közparkjellegét erősítené, ezzel szemben itt elsősorban egy sérülékeny természetvédelmi területről van szó, ahol a gyepet még a piknikezőktől is óvni kell”.
Mindenesetre az egyesület már felvette a kapcsolatot a menedzsmentközponttal és a felajánlást tevő céggel, csütörtökön pedig az önkormányzat illetékeseit keresik meg abban a reményben, hogy valamilyen megoldás születik.
H. L. B.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Sztrájkba lépnek a pécsi buszsofőrök,...
- Nézőpont Intézet: tovább növelte...
- Szenzációs bejelentés: világhírű klub...
- Mi lesz veled, uránvárosi piac? A...
- Véget ér a magyar rendőrök szolgálata...
- Valóság lehet az álom: egy új klinika...
- Lerobbant munkagép miatt áll a...
- Tizenhárom új bemutatóval készül az...
- Tragédiával indul a hét: gázolt a...
- Megjöttek a friss adatok, ennyit...