A harkányi és a beremendi hősi temetőben koszorúzott a HM
2013. október 29. kedd 18:08
A Honvédelmi Minisztérium (HM) a héten több katonai sírkertben és emlékműnél tart kegyeleti gyertyagyújtást, illetve megemlékezést halottak napja alkalmából.
Hétfőn Baranya megyében, Harkányban a bolgár hősi emlékmű és temetőnél, majd Beremenden a volt jugoszláv katonai temetőben helyeztek el koszorút.
Szerdán Budapesten a rákoskeresztúri Új köztemetőben 10 órakor kezdődnek a megemlékezések. Először az imádkozó katona szobránál, majd az olasz katonai sírkertnél, a lengyel és a török katonai parcellánál, a román katonai sírkertnél, végül a szovjet katonai síroknál helyeznek el koszorút és gyújtanak gyertyát a HM képviselői.
Délután a fővárosban a Budaörsi úton lévő amerikai hősi emlékműnél, majd, Budaörsön a német katonai temetőben, 3 órától pedig Solymáron az angol, ausztrál, dél-afrikai, francia, kanadai, lengyel és új-zélandi közös katonai temetőben tartanak megemlékezést.
Fél 5-től a budai Várban, a Hadtörténeti Intézet és Múzeumnál a díszudvaron tartanak kegyeleti gyertyagyújtást. Az eseményen beszédet mond Vargha Tamás, a honvédelmi tárca parlamenti államtitkár, valamint az eseményen részt vesz Benkő Tibor vezérezredes, a Honvéd Vezérkar főnöke és Orosz Zoltán altábornagy, a Honvéd Vezérkar főnök-helyettese.
Csütörtökön Vargha Tamás Székesfehérváron a Városház téren lévő második világháborús emlékműnél tartandó koszorúzáson vesz részt.
Pénteken délután Hende Csaba honvédelmi miniszter felavatja a Vas megyei Nádasdon a hősi halottak emlékművét.
Vasárnap Dankó István közigazgatási államtitkár megkoszorúzza Tökölön Maléter Pál kopjafát. Vargha Tamás pedig Budapesten a katonaorvosok emlékművénél mond beszédet.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megszűnnek az esők, szombaton már a...
- A házasság érvénytelenségének egyes...
- Repültek a kukák, dőltek a leanderek...
- Lámpatisztogatóból lett majdnem...
- Pécsi kórházban látták utoljára a...
- Buszbaleset szemtanúit keresik a...
- Dísznövény kiállítást és vásárt...
- Nem kell félni az ártalmatlan...
- Orbán Viktor: átlépte az egymilliót a...
- Jövedéki adóval trükköző bandát...