Új nevet vesz fel a PTE műszaki kara
2011. október 21. péntek 11:31
A Pollack Mihály Műszaki Kar oktatási-kutatási profilja fejlődésének megfelelően - a PTE Szenátusa javaslatára és a NEFMI jóváhagyásával - felvette a „Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar" nevet.
A névváltoztatás alkalmából nemzetközi konferenciát szerveznek október 24-én 9 órai kezdettel, ahol nemzetközileg elismert kutatók, egyetemi tanárok foglalják össze a műszaki informatika jelenlegi helyzetét, a továbbfejlődés irányait, lehetőségeit, ezzel elősegítve, hogy a Kar terveit, elképzeléseit a nemzetközi színvonalhoz, irányokhoz alakítsa.
A meghívott vendégprofesszorok között lesz Prof. Ahmed Noor, a NASA nyugdíjazott kutató igazgatója, aki látványos 3D-s vetítés keretében a virtuális világok, robotika és mesterséges intelligencia új érájáról beszél.
A Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kara október 24-25-én rendezi a Hetedik Nemzetközi PhD és DLA Szimpóziumot. A 2005-ben elkezdett hagyomány folytatásaként szervezzük meg ezt a nevezetes nemzetközi rendezvényt.
A legjobb előadások szerzőit a Pollack Periodica szerkesztői felkérik tudományos cikk megírására, melyet részletes véleményezés után a Pollack Periodica az Akadémiai Kiadónál jelentet meg.
A Szimpózium két napján mintegy 150 előadás fog elhangozni, összesen 4 szekcióban. A szekciók elnökei külföldi és hazai professzorok, témavezetők lesznek.
PTE
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Magyar Péter: nem uralkodni fogok...
- Megválasztották az Országgyűlés...
- UFO-aktákat hozott nyilvánosságra az...
- Megkezdődött az Országgyűlés alakuló...
- Nem igazán ment a tudásteszt a fiatal...
- Gulyás Gergely: a Fidesz-KDNP...
- Több mint kétmillió beteget látnak el...
- Retró expresszel is elutazhatunk...
- Vasárnap éjfélig tart a rendőrségi...
- Rohamosan apad a Duna: Mohácsnál egy...

