Túl drága lenne a 400 ágyas - eredménytelen a közbeszerzés
2011. június 10. péntek 13:26

A Pécsi Tudományegyetem péntek délelőtt hirdetett volna eredményt a 400 ágyas klinika felújítására és bővítésére ez év februárjában kiírt közbeszerzési eljárásban. Az ajánlattevők azonban túl sok pénzt kértek a munkáért.
Bár a nyolc ajánlattevő között voltak, akik érvényes ajánlatot adtak, az eljárást a PTE vezetése mégis eredménytelennek minősítette, tekintettel arra, hogy a minden szempontból alkalmas ajánlattevők ajánlati ára jóval magasabb, mint a tervezett, s mint azt a projekt költségvetés előirányozza.
A tervezetthez képest több százmillió forint nagyságú többletköltséget az egyetem amúgy is súlyos gazdasági helyzetében a következő három éven belül nem tudja saját forrásaiból biztosítani.
A PTE az eredményhirdetést követően kéri a támogató Nemzeti Fejlesztési Ügynökséget, hogy tegye lehetővé az eljárás tárgyalásos formában történő folytatását az ajánlati árak csökkentése érdekében.
Képünkön: a felújított 400 ágyas látványterve.
Forrás: PTE
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hűvös éj után egy kis napsütésre is...
- Újra megtelik élettel a pécsi...
- Baranyában is újra szállást keres a...
- Új tűzoltóparancsnokok Pécsett,...
- Sára nővér vallomása: ivott,...
- A fél világot bejárta Farkas József,...
- Zivatarok, jégeső miatt adtak ki...
- Várják a jövő fényfestőinek, a...
- A hó végéig marad a megváltozott...
- Kidőlt fa miatt késnek a vonatok Pécs...

