Nemes verseny: a Pécsi Tudományegyetemen mozgósították a legtöbb véradót
2016. július 17. vasárnap 07:43

A 10. Országos Felsőoktatási Véradóverseny ünnepélyes díjátadására az EFOTT fesztiválon került sor pénteken este, ahol kihirdették, hogy a legnagyobb egyetemek között az első helyet a Pécsi Tudományegyetem szerezte meg.
A véradóversenyt kategóriánként az az intézmény nyeri, amelyik a nappalis hallgatói létszámához viszonyítva, arányaiban a legtöbb véradót mozgósítja a tanév során. A 2015/16-os tanévre 36 hazai felsőoktatási intézmény nevezett, akik három kategóriában versenyeztek: 1000 hallgató alatti, 1000 és 10 ezer hallgató közötti, valamint 10 ezer hallgató feletti kategóriában. A PTE ez utóbbiban, tehát a legnagyobbak között szerepelt, és végzett az első helyen.
A véradóverseny ideje alatt a pécsi egyetemen összesen 30 kiszállásos véradás valósult meg, 888 nappalis hallgató adott vért, és ezzel 2664 beteg ember gyógyulását segítették. Külön öröm, hogy 210-en adtak most először vért a PTE hallgatói közül, biztosítva, hogy folyamatosan bővüljön a véradók tábora.
Az Országos Felsőoktatási Véradóversenyt 2005-ben azzal a céllal indította el a Magyar Vöröskereszt, együttműködésben az Országos Vérellátó Szolgálattal, hogy minél több fiatal csatlakozzon a véradó mozgalomhoz, és váljon rendszeres véradóvá.
Takács Gyula, a PTE Egyetemi Hallgatói Önkormányzatának elnöke az eredményhirdetés kapcsán elmondta: „Büszkék vagyunk a hallgatóinkra, és erre az első helyezésre. A pécsi egyetem hallgatói amúgy is híresek arról, hogy számos jótékony kezdeményezés mellé állnak, önként támogatják a gyermekklinikát, ha kell, az árvízvédelemben segítenek, ezúttal pedig azt is bizonyították, hogy a véradásban is összetartanak." - hangsúlyozta az elnök.
Forrás: Pécsi Tudományegyetem
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A vásárcsarnok népszerű árusa, Kovács...
- Néha titkos csodaszereket is bevet...
- Mesterséges intelligencia is segít...
- Idén is megrendezik a magyar...
- Szijjártó Péter: a kormány nem fog...
- Csillag, Rézangyal, 100 Éves és a...
- Eltűnt egy 31 éves pécsi nő, elindult...
- Záporok mellett egy kis napsütés is...
- Hatalmas lángokkal égett egy autó...
- Horgász Kvízre invitálják a fiatal...

