Most egy százmilliós informatikai beszerzés vált gyanússá a PTE-n
2011. április 17. vasárnap 18:56

Újabb személy került a nyomozók vizsgálódásainak középpontjába a pécsi egyetemen történt vesztegetési ügy kapcsán. A hírek szerint ezúttal az egyik nagyprojekt több százmilliós informatikai eszközbeszerzését illetően merült fel bűncselekmény gyanúja. Bár megkerestük őket, az információt hivatalosan sem a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI), sem a volt gazdasági főigazgató egyik ügyvédje nem volt hajlandó kommentálni. Jelenleg ketten vannak előzetes letartóztatásban az üggyel kapcsolatban.
Az NNI Területi Főosztály Dél-dunántúli Régiója 2010 áprilisa óta folytat büntetőeljárást a PTE gazdálkodásával kapcsolatban bűnszövetségben elkövetett vesztegetés bűntette és más bűncselekmények miatt. Az ügyben eddig 29 személyt gyanúsítottak meg, közülük jelenleg a volt gazdasági főigazgató (a fotón) és egy tanársegéd van előzetes letartóztatásban - tudtuk meg Bartha Lászlótól, a nyomozóhatóság szóvivőjétől.
A rendőr őrnagy nem kívánta kommentálni azt az értesülést, mely szerint újabb PTE-s dolgozót is meggyanúsítottak (ami egyébként - egyebek mellett - nyilvánvaló abból is, hogy az NNI-től tavaly decemberben kapott információ szerint az év végéig 24 személyt, míg legutolsó tájékoztatásuk alapján már 29 embert gyanúsítanak).
Mint ismert, szabadlábon védekezhet - miután pár hete megszüntették előzetes letartóztatását - Frey Tamás, a Dél-dunántúli Regionális Fejlesztési Zrt. volt vezérigazgatója, megkeresésünket azonban ő is elhárította.
A volt főigazgató és társa előzetes letartóztatását nemrég hosszabbította meg június másodikáig a Pécsi Városi Bíróság.
Dr. Kelemen Balázs, a főigazgató egyik ügyvédje érdeklődésünkre azt mondta, hogy akár három évig is előzetes letartóztatásban tartható egy gyanúsított, az első év után háromhavonta kell kezdeményezni a hosszabbítást. Szabadlábra akkor kerülhet, ha már nem áll fenn a szökés, elrejtőzés, a tanúk befolyásolásának, valamint bizonyítékok eltüntetésének a veszélye.
A volt főigazgató egyébként első fokon nemrég elvesztette a volt munkáltatójával szemben indított munkaügyi perét, amelyben ez év végéig igényt tartott volna teljes fizetésére.
EQM
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Még csütörtökön is hűvös, borongós...
- Hétfőtől már naponta utazhatunk...
- A volt főbíró is felszólalt a hanuka...
- Egymással vívtak roppant szoros...
- Csütörtökön számolnak be a kormány...
- Különös házasság: közbelépett a bíróság
- Folytatódik az áresés, ezúttal a...
- Ennyi volt, távozott a PMFC-től Aczél...
- Nyári előszezoni menetrendre vált a...
- Kezdők is kipróbálhatják magukat...