Jegyet és kreditet szerezhetnek középiskolások a pécsi bölcsészkaron
2017. január 13. péntek 16:20

Jegyet és kreditet szerezhetnek középiskolások a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán (PTE-BTK) februárban induló, országosan egyedülálló kezdeményezés keretében - közölte a felsőoktatási intézmény pénteken az MTI-vel.
A közlemény szerint a kar által kínált szakok iránt érdeklődő középiskolások számára lehetőség nyílik arra, hogy közvetlenül szerezhessenek tapasztalatot az egyetemi oktatásról. A diákokat olyan valódi, féléves egyetemi kurzusokra invitálják, amelyekhez nem szükséges speciális előismeret - írták, hozzátéve, hogy az órákat késő délután tartják.
A programra invitált elsősorban 11. és 12., de akár 10. évfolyamos középiskolások választhatnak, hogy megmaradnak kívülálló érdeklődőnek vagy érdemjegyet szereznek. A kezdeményezés szerint aki érdemjegyet szerez, az el is nyerheti azt pár évvel később, ha egy sikeres felvételi vizsgát követően a PTE bölcsészkarának hallgatójává válik.
A kurzusokat eredményesen teljesítők oklevelet kapnak, amelyet majd az intézmény tényleges hallgatóiként érdemjegyre válthatnak és megkaphatják érte a megfelelő kreditet azon a szakon, amelynek a tantervébe beletartozik az általuk korábban teljesített tárgy - tette hozzá az intézmény.
Az PTE kitért arra is, hogy a Kreditpróba elnevezésű kezdeményezés nem felvételire felkészítő program, tehát nem garantálja, hogy a diákok a felvételi eljárás során bekerülnek az egyetemre, "de ha ez sikerült, egy vagy néhány kurzust máris teljesítettek".
Az ingyenes képzésre jelentkezni elektronikusan lehet január 31-éig a PTE-BTK honlapján (btk.pte.hu/kreditproba).
MTI - Fotó: Facebook
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A MÁV vezére szerint kilendültek a...
- Hármas karambol történt a 6-os főút...
- Juhász Dorka a Galatasaray...
- Mohácsi katekétát is kitüntetett a...
- Tizenhárom éve ölték meg Bándy Katát...
- Csodás égi jelenség szemtanúi...
- Hétfőtől nagyon pörögnek a rendőrök...
- Játszott a Kikeletben és a Rigóderben...
- Kollár Lajos: aki két ciklus alatt...
- Fellőtték magukat a dobogóra a...