Ismét visszadobták a felsőoktatási koncepciót
2011. augusztus 04. csütörtök 08:51
A Magyar Nemzet informátora szerint ez azért történt, mert annak bizonyos pontjait nem találták kellően megalapozottnak, az nem volt alkalmas minden szempontból tárgyalásra. Egy másik forrás szerint azért került le a napirendről a koncepció, mert annak bizonyos pontjai politikai döntést igényelnek.
A Népszabadság által szerdán ismertetett tervezet - a Magyar Nemzet csütörtöki írása szerint - egyebek között azt is tartalmazza, hogy nemcsak a munkaerő-piaci szempontból kevésbé keresett képzéseken, illetve a divatszakokon terveznek létszámcsökkentést, hanem az olyan, súlyos szakemberhiánnyal küzdő területeken is, mint az orvosképzés, vagy a természettudományos képzés.
A tervezet szerint idén 4600 fiatalt lehetett felvenni orvosi, illetve egyéb egészségügyi képzése, jövőre ez a szám több mint 15 százalékkal csökkenne. 2014-ben pedig mindössze 2850 főt lehetne felvenni ilyen képzésre, ez az ideinél 40 százalékkal kevesebb.
A szintén szakemberhiánnyal küzdő műszaki és természettudományos terület sem járna sokkal jobban: 30 százalékot meghaladó létszámcsökkentést terveznek. A tervezet 2012-től a jelenlegi 29 állami felsőoktatási intézmény helyett már csak 26-tal számol - ismerteti a napilap.
Nem ez az első alkalom, hogy a felsőoktatási koncepciót újabb átdolgozásra küldik vissza az oktatási államtitkárságra. Tavaly ősszel és télen a Fidesz szakpolitikusa, Pokorni Zoltán illette kemény kritikával az első vitaanyagot. A tervezet második verzióját pedig maga a kormányfő küldte vissza Hoffmann Rózsa államtitkárnak áprilisban, aki később felajánlotta lemondását, amelyet Orbán Viktor nem fogadott el.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Még szerdán sem számíthatunk napsütére
- Boltba indult, aztán nyoma veszett...
- Szállást keres a Szentírás - Új...
- Levélben kérték Orbán Viktort,...
- Hétfőtől már naponta utazhatunk...
- Újra Mohács lesz a halétkek fővárosa,...
- Szijjártó Péter Pécsett: a magyar...
- Pótlóbuszok járnak Villány és Mohács...
- Hatalmas balhé volt Pécsett:...
- Tovább épülhet a M60-as sztráda:...