Háromdimenziós technológiájú nyomtatási központot adtak át a pécsi egyetemen
2018. március 21. szerda 13:30

Átadták szerdán a Pécsi Tudományegyetem (PTE) háromdimenziós (3D) technológiákat alkalmazó nyomtatási központját - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény az MTI-t.
A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében, mintegy 650 millió forintos forrásából kialakított létesítmény kiemelt szerepet játszik majd az oktatásban, a kutatásban, azt rendkívül modern 3D-s nyomtatókkal, valamint speciális kutató- és mérőberendezésekkel szerelték fel - áll a közleményben.
Mint írták, a PTE célja, hogy az összesen mintegy kétmilliárd forintos GINOP-forrással támogatott 3D-projektjén keresztül az orvosi ellátásban, a csúcstechnológiák alkalmazásában, valamint a kutatás-fejlesztés és az innováció területén "forradalmasítsa a régió fejlődését".
Példaként említették a kifinomult és megfizethető mesterséges külső vázak alkalmazását, a betegspecifikus implantátumok tervezését és készítését, a virtuális valóság technikáinak diagnosztikai használatát, új anyagok fejlesztését, valamint előremutató mérnöki és ipari megoldások kidolgozását.
Felidézték, hogy az elmúlt években a PTE felkerült a globális 3D-s térképre a nagy sikerű nemzetközi és interdiszciplináris 3D-konferenciáinak köszönhetően. Utaltak arra, hogy az egyetem kutatói háromdimenziós nyomtatással elkészítették egy 8 éves kislány műkezét.
A kutatási centrumot az egyetem műszaki és informatikai kara épületkomplexumában alakították ki, a korábban kari könyvtárnak otthont adó épületrészben.
A kétszintes létesítmény egyszerre szolgál kutató, kísérleti és gyártóműhelyként, a részben szabadon látogatható felső szint közösségi, oktatási funkciókat is ellát majd - írta az egyetem.
A centrumot Cserháti Péter, az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet főigazgatója, Páva Zsolt (Fidesz-KDNP) polgármester és Bódis József, a PTE rektora adta át.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Még közlekednek a balatoni hajók és...
- Várhatóan megáll a...
- Gyalogosgázolás szemtanúit keresik a...
- Pécsi tűzoltókat is kitüntettek az...
- Hargitai János elárulta, szerinte mi...
- Ilyen volt a forradalom Pécsett:...
- Így járnak a pécsi buszok a hosszú,...
- Rászálltak a trafikosokra a...
- Ingyenes a parkolás Pécsett az...
- Horváth Attila személyében új dékán...