Félmaratoni távot teljesíthetnek a hallgatók a Tudás útján
2013. november 07. csütörtök 12:09
Vasárnap tizenharmadik alkalommal rendezi meg a Tudás útja elnevezésű félmaratoni futóversenyt a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség.
A budapesti kampuszok mentén elhaladó verseny egyben egyetemi-főiskolai félmaratoni országos bajnokság is, ám nem csupán a 21,095 km-es távon lehet indulni, hanem a 6 kilométeres Akadémiai 6-ost is választhatják a futni vágyó egyetemisták. Sőt, ez utóbbi, úgynevezett példamutató futáson bárki rajtolhat, nem csak a felsőoktatási intézmények hallgatói.
Budapest egyetlen, kifejezetten egyetemi hosszú távú utcai futóversenye a főváros legszebb részein halad keresztül, nevéhez méltón érintve az egyetemeket és a Magyar Tudományos Akadémia épületét, mely egyben a rövidebb táv célja is. A rajt 11 órakor lesz a Nagyvárad téren.
Forrás: MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Karambol miatt félpályán halad a...
- Jelölt kecsegéket telepítettek a...
- A bíborosok felvázolták a következő...
- Jégeső, felhőszakadás csaphat le...
- Ismét csökkennek az üzemanyagárak kedden
- Baranyában is megemlékeztek Isten...
- Csütörtökön ismét féláron fagyizhat...
- Több mint 80 ezren vizsgáznak magyar...
- Újra Mohács lesz a halétkek fővárosa,...
- 11 milliárd forintnyi...