A PTE klinikai főigazgatója szerint fizettek a rezidenseknek
2011. március 29. kedd 16:42

Kollár Lajos, a Pécsi Tudományegyetem (PTE) klinikai központjának főigazgatója kedden, az MTI-nek nyilatkozva, cáfolta azt az állítást, hogy nem fizettek a rezidenseknek.
A Magyar Rezidens Szövetség a múlt héten közölte: a PTE hónapokon át visszatartotta több gyermekgyógyász rezidens ötven százalékos hiányszakmás bérkiegészítését, ráadásul olyan munkaszerződést kívánt velük aláíratni, amelyben ez a tétel nem is szerepelt. Miután a rezidensek ezt nem akarták aláírni, eltanácsolták őket.
Kollár Lajos az MTI-nek azt mondta: az ötven százalékos pótlékot, amelyet a tárca kiutalt a részükre, azonnal kifizették, amint megérkezett az összeg. A munkaszerződésekkel valóban volt egy kis csúszás, de - szerinte - azokat időben megkötötték.
Arra vonatkozóan, hogy ezek miért nem tartalmazták a hiányszakmás bérkiegészítést, a főigazgató azt mondta: ez egy sablon munkaszerződés volt, de erről tájékoztatták is a rezidenseket. Hozzátette, hogy az üggyel kapcsolatban az államtitkárság megkeresésére már elküldték a választ.
Kollár Lajos kiemelte: "ez nem pécsi és nem egyedi probléma. Ismert az ország gazdasági helyzete, az egészségügy finanszírozása". Mindenki küszködik, a pécsi egyetem klinikája is - fogalmazott, hozzátéve, hogy nekik is nagy problémát jelent az elvándorlás, de igyekeznek minden tőlük telhetőt megtenni ez ellen.
Tájékoztatása szerint a mostani ügyben tárgyalni fognak a rezidensekkel, és reméli, hogy megoldódik a probléma. A klinika mindenben szeretne a törvényes keretek szerint eljárni, illetve a rezidenseket megtartani - hangsúlyozta.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Új hajóval bővült a vízirendészet...
- Leállítja a kormány a gázszállítást...
- Új életre kel, s hamarosan visszatér...
- Juhász Dorka csapata már a török...
- Idén is megrendezik a magyar...
- Nem viccel az időjárás: nagyon durva...
- Idén is várják az Ifjú Kócsagőröket a...
- Bilincsben vitték el Toroczkai Lászlót
- Folytatódik az olimpiai...
- Kincset érő, régi felvételek is...

