Vona: megkezdtük a szakmai felkészülést
2009. szeptember 24. csütörtök 16:42
"Bátran és büszkén vállaljuk, hogy kormányzásra készülünk" - mondta. Közlése szerint le kívánnak számolni azzal a hiedelemmel, hogy a parlamenten kívül hatékonyan működő nemzeti radikálisok a törvényhozásban nem képesek elérni a céljaikat. Egyúttal meg kívánják őrizni "frissességüket, erejüket, tabudöntögető stílusukat".
Vona Gábor tájékoztatása szerint programjuk elfogadásáig négy - a közbiztonság és a rendvédelem, az ifjúság, az egészségügy, valamint a gazdaság, benne az agrárium kérdéseivel foglalkozó - nyilvános szakmai konferenciát rendeznek. A programról a végső szót a párt választmánya, elnöksége és kongresszusa mondja majd ki.
Morvai Krisztina, a párt európai parlamenti képviselője arról beszélt: azért mérföldkő az "új lendületvétel", mert a többi erőnek az eddig sokszor marginalizált és a szélsőségesség vádjával illetett Jobbik programjával kell majd vitatkoznia, mellé téve saját elképzeléseit.
Szólt arról is: a jövőben élni kívánnak a brüsszeli mandátum adta jogaikkal, részt vesznek, uniós ügyekben fel is szólalnak a parlament plenáris és bizottsági ülésein, valamint kikérik az állami szervektől a munkájukhoz szükséges adatokat.
Pősze Lajos, a Jobbik szakpolitikai igazgatója szerint "egy korszakváltás programját" állítják össze. A már korábban elkezdett feladaton húsz munkacsoportban több száz szakértőjük dolgozik, a jövő héttől pedig szakmai sajtótájékoztatók sorozatán tárják elképzeléseiket a nyilvánosság elé.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Csaknem fél éve hiába keresnek egy...
- Kedden indul az Ördögkatlan...
- Magyarországon is kimutatták a...
- Baranyában továbbra is érvényben...
- Akinek elege volt a kánikulából,...
- Puskával sebesítettek meg egy...
- Elárulta Orbán Viktor, miért van...
- Kedden is számíthatunk még záporokra,...
- Jön a pécsi buszos sztrájk: ezek a...
- Sakálok tanyája lett Baranya - A...