Visszatér a jó idő, 20 fokig emelkedhet a hőmérséklet

2011. április 19. kedd 07:15

Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:

Várható időjárás az ország területére kedd estig:

Az időnként erősebben megnövekvő gomolyfelhőzet mellett sok napsütésre számíthatunk, csapadék nem valószínű. Főként keleten helyenként megélénkül az északkeleti szél.

A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden többnyire 20 fok körül várható.


Az időjárási helyzet Európában:

Izland fölött, valamint a Skandináv-félszigettől északra egy-egy ciklon örvénylik. Hatásukra kontinensünk északi, északkeleti területein erősen felhős vagy borult az ég, és a ciklonokhoz tartozó frontok mentén többfelé esik az eső, záporeső, az északi tájakon havazás, hózápor is előfordul. A Balkán-félsziget fölött sekély ciklon okoz gyakran felhős, helyenként csapadékos időt.
 
Európa többi részének időjárását anticiklon alakítja, az időnként erősebben megnövekvő felhőzet mellett sokat süt a nap, számottevő csapadékról nem érkezik jelentés. A legmagasabb nappali hőmérséklet szárazföldünk északi és keleti tájain többnyire 7 és 14, a nyugati és középső vidékeken pedig általában 15 és 22 fok között alakul. Ennél melegebb csak a Pireneusi-félszigeten van, ott a délutáni órákra 22, 27 fok közé melegszik fel a levegő.

Kedd estig a Kárpát-medence időjárását döntően anticiklon alakítja, emiatt sok napsütésre számíthatunk.

(mti)