Újraélesztettek egy férfit a Szigeten
2015. augusztus 15. szombat 22:22
Sikeres újraélesztés történt szombat késő délután a Szigeten, ahol egy 42 éves férfi lett rosszul - tájékoztatta Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője az MTI-t.
Elmondta, hogy a férfi 18 óra után esett össze az egyik étteremben, ahol egy alkalmazott elkezdte az újraélesztését. A mentőkhöz közben több hívás is befutott, s a Szigeten tevékenykedő egyik elsősegélynyújtó robogóval három perc alatt a helyszínre ért. Ő folytatta az újraélesztést, majd kilenc perc múlva megérkezett a mentők rohamkocsija is, így a férfi szívét sikerült újraindítani, s stabil állapotban szállították kórházba.
A szóvivő hangsúlyozta, hogy az esetnél jól működött a Szigeten kiépített többlépcsős életmentő rendszer. Az elsősegélynyújtók és az ambulancia munkáját az úgynevezett gyorsbeavatkozó helperek is segítik, akik a nagy tömegben robogóval közlekednek.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Tragédia Baranyában: tóba fulladt egy nő
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Nyoma veszett egy 16 éves lánynak...
- Nepomuki Szent János ünnepére készül...
- Tavaly négyszáz sérüléses balesetet...
- Sörimádók, figyelem: szombaton irány...
- Vádat emeltek egy baranyai drogbanda...
- Megható levelet írt egy pécsi szülő a...
- Meghosszabbították a nevezést a...
- Csökkent a 30 perc feletti késéssel...