Újítanák az Új Széchenyi Tervet
2010. szeptember 16. csütörtök 18:55
Hegedűs Tamás, a Jobbik országgyűlési képviselője csütörtökön, Budapesten tartott sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: pártja alapvetően jó iránynak tartja a kormány által nyáron bemutatott elképzeléseket, amelyek szerinte "szakítanak az elmúlt nyolc év romboló gazdaságpolitikai szemléletével".
Az Új Széchenyi Terv komoly hiányossága ugyanakkor, hogy csak töredékesen tér ki olyan fontos fejlesztendő területekre, mint a mezőgazdaság és az élelmiszeripar, továbbá nem jelenik meg kellő súllyal a gyógyturizmus, illetve a "gazdaság hajtóerejévé" válható infokommunikációs technológiák sem - fűzte hozzá a Jobbik frakcióvezető-helyettese.
A jobbikos politikus a dokumentum további negatívumaként hozta fel, hogy az abban szereplő egyes részek eltérő logikai rendet követnek, továbbá nem tisztázott milyen szempontok szerint lettek kiválasztva a fejlesztési irányok.
Hegedűs Tamás szerint a kormány a terv összeállítása során túl sok óhajt fogalmazott meg, miközben kevés választ adott a megoldás mikéntjére. Erre példaként említette, hogy a terv célként jelöli ki a vállalati ügyintézés mértékének csökkentését, ugyanakkor annak elérési módjáról egyetlen szót sem ejtenek.
Hozzátette: a dokumentumban sem tisztázzák, hogy miként keletkezhetnek új munkahelyek az egyébként kiemelten támogatni kívánt építőipar, a mezőgazdaság és a turizmus területén.
A kormány július 28-án bocsátotta vitára az Új Széchenyi Tervet, amelyről ezt követően gazdasági konzultációsorozat is indult. Az Új Széchenyi Terv fő célkitűzése a munkahelyek teremtése, egymillió új munkahely létrehozása.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Vége a pótlóbuszozásnak, befejeződőtt...
- Mikor, hol halászlevezzünk? Íme, a...
- Hatalmasat bukta lett a vége egy...
- Buszok járnak a vonatok helyett...
- Közösségi szolgálatot végző diákok...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Hurrá, hurka!
- Hatcsöcsű, Junoszty, Százéves: nagyon...
- Továbbra is zárva egy sáv az M6-oson...
- Gulyás Gergely: elfogadhatatlan az...