Udvardy György lesz az idei csíksomlyói búcsú szónoka
2022. május 11. szerda 18:11

Udvardy György veszprémi érsek, volt pécsi apostoli kormányzó lesz az idei csíksomlyói búcsú szónoka - közölte szerdán a Romkat.ro portál a csíksomlyói kegyhely ferences őreinek a közleményét idézve.
Az idei búcsús nagymisét pünkösd szombatján, június 4-én, a Kis- és a Nagy-Somlyó hegy közötti nyeregben tartják meg, helyi idő szerint 12:30 órakor (közép-európai idő szerinti 11:30-kor). A szervezők azt közölték, hogy hagyományos keretek között tarthatják meg az idei fogadalmi búcsút, amely során immár nem kell járványügyi korlátozásoknak eleget tenni.
Ennek megfelelően várják Csíksomlyóra a zarándokokat.
Az idei búcsú mottójának a ferences rend jelmondatát, a Pax et bonum! (Béke és jóság!) mondatot választották.
"Rendalapítónk lelkületével és pártfogása alatt zarándokoljunk együtt a csíksomlyói segítő Szűzanyához, hogy égi édesanyánkkal együtt, és közbenjárására kérjük a fölséges és dicsőséges Istent: Tarts meg minket őseink szent hitében és erényeiben! Békét adj szívünknek, békét családunknak, békét nemzetünknek, békét a világnak!" - idézte a csíksomlyói ferenceseket a közlemény.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Gulyás Gergely: döntött a kormány a...
- Hűvös éj után napsütéses, kellemes...
- A Boban Markovic Orchestar is...
- Elhunyt a legendás pécsi tanár, Vörös...
- Hogyan hamisítják a buszbérletet?
- Több mint 200 étterem várja fix árú...
- Egy hónapja nyoma veszett egy 17 éves...
- Összevert egy pécsi férfi egy másikat...
- Drogdílerre csaptak le a kommandósok...
- Itt a lista : így érheti el a pécsi...