Tombol a hőség: elsőfokú figyelmeztetést adtak ki Baranya megyére is
2016. július 02. szombat 07:14

A hőség miatt szombatra is csaknem az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint Nógrád, Vas és Zala megye kivételével az összes megyére kiadták a hőség miatti figyelmeztetést.
Mint írták: szombaton tovább erősödik a nappali felmelegedés, így az ország döntő részén 25 Celsius-fok felett, főként az Alföldön 26-27 fok körül alakul a középhőmérséklet. A legalacsonyabb hőmérséklet 15-22 fok között várható. A nappali maximumok 31-34 fok között alakulnak.
Emellett viszont a közeledő hidegfront nyomán szombaton is lehetnek záporok, akár heves zivatarok. Győr-Moson-Sopron és Vas megyére a heves zivatar és a felhőszakadás veszélye miatt is kiadták az elsőfokú figyelmeztetést.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Már tényleg unalmas: újabb ködös,...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Orbán Viktor Mohácson: hadüzenet a...
- Orbán Viktor: fel kell készülni, hogy...
- Magyarországon is kimutatták az új...
- Vesztesekből győztesek lesznek a...
- Orbán Viktor: vége annak az...
- Kocsis Máté Mohácson: a választások...
- Adni és olvasni nagyon jó! Második...
- Döntött a Fidesz pécsi csoportja,...

