Több mint hétszáz határsértő ellen intézkedtek hétvégén
2021. október 11. hétfő 11:00

Péntektől vasárnapig 737 határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök és katonák - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.
A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 301, szombaton 205, vasárnap 214 jogellenesen az ország területén tartózkodó külföldit tartóztattak fel és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron a katonák és rendőrök.
Emellett a horvát, román, ukrán határnál és az ország belsejében elfogtak 17 határsértőt, akikkel szemben idegenrendészeti eljárás indult.
Az elmúlt héten az ország területén 1945 határsértőt tartóztattak föl és kísértek vissza. A megelőző héten - szeptember 27-től október 3-ig - a feltartóztatottak száma 2633 volt.
Emellett az elmúlt héten a horvát, román, ukrán határnál és az ország belsejében elfogtak 24 határsértőt, akikkel szemben idegenrendészeti eljárás indult.
Embercsempészés miatt 49 gyanúsított ellen indult eljárás - derül ki a rendőrségi összesítésből.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hétvégére teljesen befagyhat a Balaton
- Néhány baranyai települést, megállót...
- Hófúvás miatt narancs riasztást adtak...
- A helyzet fokozódik: csütörtök...
- Továbbra sincs elzárt település, a...
- Délután helyreállhat a menetrendszerű...
- Több mint négyezerszer riasztották...
- Orbán Viktor: a világ átalakulása itt...
- Elakadt kamionhoz riasztották a...
- Zárva a Pintér-kert, a szoborpark és...

