Százával zárhatnak be a patikák

2010. február 17. szerda 08:06

Akár 400 patika húzhatja le végleg a rolót, mivel az idei költségvetésből törölték a számukra korábban nyújtott állami támogatást - írja a Világgazdaság.

A lap szerdai számában nyilatkozó Horváth Tamás, a Magyar Gyógyszerész Kamara elnöke elmondta: korábban 600-700 gyógyszertárat segített ki az állam havi 50-150 ezer forint vissza nem térítendő támogatással annak érdekében, hogy a kistelepülésen élők is elérhető távolságban hozzájussanak a gyógyszerekhez. Idén megszűnt a támogatás, csak a nagyforgalmú patikáktól átcsoportosított, 200 millió forint körüli szolidaritási adóra számíthatnak a kicsik.

Az írás szerint az alapvető gondot az okozza, hogy 2006 óta 412-vel nőtt a gyógyszertárak száma, miközben az árréstömeg tetemesen csökkent, hiszen az évente beváltott receptszám 150 millió körül maradt.

privatbankar.hu