Századvég: szétpukkant a nyugdíjlufi
2010. február 04. csütörtök 12:24
Bár a Századvég legutóbbi közvélemény-kutatása szerint a válaszadók 43 százaléka nem tudja, melyik párt képes inkább megőrizni a nyugdíjak reálértékét, még így is kétszer annyian vannak, akik szerint inkább a Fidesz-kormányban érdemes bízni - ebből a szempontból is. A szocialistákról a megkérdezettek 16 százaléka gondolja úgy, hogy erősítenék a szépkorúak anyagi biztonságát. A január 25-e és 30-a között felvett kérdőíves kutatásban 800 felnőtt korú személyt kérdezett meg az intézet.
A kutatás eredménye megfelel annak, amit a pártszimpátiák alakulásának fényében gondolhatunk. Megkapó azonban a tény, hogy a válaszadók többsége (53 százaléka) szerint a nyugdíjpörgés alatt elhangzott szocialista érvek nem a Fidesz valódi szándékairól szólnak, pusztán kampányszöveggel tömik a potenciális választókat.
Ezt támasztja alá az is, hogy a megkérdezetteknek csak alig több mint egytizede (12 százaléka) vélekedett úgy, hogy hatalomra kerülve a Fidesz valószínűleg úgy járna el, ahogyan azt a szocialisták állítják. Ha a nyugdíjasokat elkülönítve nézzük, az arány akkor sem változik. Magyarán - nem feledve, de túllépve a tényen, hogy a nyugdíjrendszer átalakításának címzettjei nem lehetnek a jelen nyugdíjasai - maguk a nyugdíjasok (52 százalékuk) is pusztán kampányfogásnak tekintik az elmúlt hetek legforróbb vitáját.
Ha viszont kampányfogás volt, akkor halvány sikerrel járt, hiszen még az önmagukat szocialista szavazónak tartók is lesújtó véleménnyel voltak a kérdésről: a válaszadók 36 százaléka gondolja, hogy az MSZP nem mond igazat nyugdíjügyben, míg 29 százalékuk válaszolt úgy, hogy szerinte az MSZP állítása az igazat tükrözi - derül ki a Századvég kutatásából. A bizonytalanok nagyobb arányban csatlakoznak a szkeptikusokhoz: 43 százalékuk gondolja úgy, hogy a szocialisták nem a valós helyzetet mutatták be.
atv.hu
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Helyszínelés miatt állt le reggel a...
- Mohácsi drogdílert kapcsoltak le a...
- Ismét egy, a sínekre tett...
- Baranya legsportszerűbb csapatait...
- Applikációval, egyszerűen intézhetik...
- Ezer új autóbusszal bővítik a Volán...
- Repültek a kukák, dőltek a leanderek...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Boltba indult, aztán nyoma veszett...
- Megszűnnek az esők, szombaton már a...