Sonkászsemle-maffia fosztogatja a MÁV-ot

2010. december 01. szerda 08:16

Maffiává szerveződtek a nyugdíj előtt álló utaskísérők, targoncával lopják ki nagy tételben az utasoktól ellopott szendvicseket - lényegé­ben ezzel vádolja beosztottait Mészáros András, a MÁV Utasellátó vezetője - írja a blikk.hu szerdán.

A vezető feljelentést tett a józsefvárosi rendőrkapitányság bűnügyi osztályán.

„A háló- és fekvőkocsikon utazó utasoknak különböző szintű ellátás jár, amely étel-ital felszolgálását is magában foglalja. Tudomásomra jutott, hogy az ellátmány egy részét nem osztják ki, és a fel nem használt árut az út végén eltulajdonítják" - írta feljelentésében Mészáros.

Az utasellátó vezetője szerint „az utóbbi időkben ezeknek a termékeknek az eltulajdonítása szervezett kereteket kezdett ölteni, az út végén egyes dolgozók a fel nem használt árut targoncával vitetik a Budapest-Keleti pályaudvar melletti Kerepesi úti parkolóba, ahonnan saját gépkocsijukkal szállítják el. Az eltulajdonított áruk értéke elérheti a bűncselekmény értékhatárt is" - zárta feljelentését az éber vasutas a blikk.hu szerint.

Mészáros megpróbálta posztos rendőrök segítségével leleplezni a szendvicsmaffiát, de nem járt sikerrel. Az utasok szeme láttára pakoltatta ki két rendőrrel az egyik utaskísérő táskáját, szendvics után kutatva, ám sonkás zsemlék nem kerültek elő.

Nevük elhallgatását kérő vasutasok a Blikknek azt mondták, hogy a főnökök koncepciós pereket gyártanak.

A MÁV sajtóosztálya válaszlevelében nem tagadta a Blikknek a dolgozók elleni akciókat, sőt tudatták, valamennyi dolgozót ellenőrizni fognak.

„A MÁV-Start Zrt. Utasellátó központjának vezetője nem tett rendőrségi feljelentést
sem szervezett bűnözés, sem pedig szendvicsek eltulajdonítása miatt. Két volt munkavállaló ellen folyik jelenleg rendőrségi eljárás csalás gyanúja miatt" - állították annak ellenére, hogy a rendőrség megerősítette: tudnak a feljelentésről.

(mti)