Rengetegen nyaralnak a hosszú hétvégén
2015. augusztus 19. szerda 10:14

Teltházzal üzemelnek a szállodák a csütörtökön kezdődő négynapos hosszú hétvégén a fővárosban és vidéken egyaránt.
Kovács István, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének főtitkára szerint az elmúlt évekhez hasonlóan vidéken teltház van elsősorban vízparti, illetve wellness- és gyógyszállodákban, amelyek családoknak nyújtanak pihenési lehetőséget. Kiemelkedő foglaltságot jegyeznek egész augusztusban a budapesti szállodák is, amelyek az államalapítás ünnepének hétvégéjén minden kategóriában telt házzal üzemelnek.
Hozzátette: Budapesten az ünnepnek nincs szerepe a szállodák üzletmenetében, ugyanis a vendégek bő 90 százaléka külföldről érkezik, és nekik augusztus 20. nem munkaszüneti nap. Ennek ellenére a fővárosban is teltház körüli foglaltságra számítanak a szállodák a hosszú hétvégén.
Ez magyarázható azzal, hogy Budapest iránt az elmúlt években egyre erősödő kereslet 2015-ben tovább nőtt. A korábban nem főszezonnak tekinthető júliusban is 75-80 százalék körüli volt a hotelek foglaltsága, és augusztusban - a budapesti szállodáktól kapott tájékoztatás szerint - még ennél is jobb, 80-85 százalék körüli kihasználtságot várnak. Ezen a hétvégén lesz egyébként az Ironman Budapest nemzetközi triatlonverseny is, ami ugyancsak hozzájárul az erős kereslethez - tette hozzá a főtitkár.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A Baranyában fészkelő fekete...
- Itt van Marco Rossi kerete - négy...
- Mi lesz veled, uránvárosi piac? A...
- Minden iskolába megérkeztek az...
- Leáll a tévé, a telefon és az...
- Több mint hatezer új hallgatója lesz...
- Valóság lehet az álom: egy új klinika...
- Tragédiával indul a hét: gázolt a...
- Szeptember 5-ig lehet jelentkezni az...
- Baranyában is pusztítják a...