Pesti: húzóágazat lesz az egészségügy
2010. március 18. csütörtök 18:23
Kormányra kerülése esetén a Fidesz "újfajta megközelítésben" alakítja át egészségügyi rendszert, amely nemcsak szolgáltatásként működik majd, hanem a gazdaság húzóágazata lesz - mondta Pesti Imre, az ellenzéki párt egészségpolitikusa csütörtökön Nyíregyházán.
"A válságból való kilábalás egyik eszköze lehet az egészségügy, amelyet a Fidesz nemzeti alapprogramjának legfontosabb feladatai közé emelt" - hangsúlyozta sajtótájékoztatóján a párt országgyűlési képviselője, a parlament egészségügyi bizottságának tagja.
Pesti Imre az MTI kérdésére azt mondta, amennyiben a Fidesz kormányalakításra kap felhatalmazást az áprilisi választáson, megváltoztatják az ágazat finanszírozást, a tartalékok feltárása mellett pluszforrást kap a gyógyító-megelőző munka.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A helyzet fokozódik: 38 fokos hőség...
- Strand, éttermek, zöldségesek: íme, a...
- Szerdán este minden kiderül a pécsi...
- Elment az egyik utolsó igazi pécsi...
- Fagylaltkuponokat rejtenek el...
- Az arany ugyan hiányzik a...
- Vége a pótlóbuszozásnak, befejeződőtt...
- Javában tart az őznász - Óvatosan a...
- Baranyában jelentős havazás, hófúvás...
- Buszok járnak a vonatok helyett...