Pánik a tőzsdéken: óriásit esett a BUX is
2008. január 21. hétfő 13:01
Komoly zuhanórepülésbe kezdtek az európai indexek hétfőn - mondta el az InfoRádióban a Portfolio.hu elemzője. Cserepes Tamás szerint folyamatos a nyomás az európai tőzsdéken, ennek köszönhetően a német DAX index 5 százalékot, a francia CAC-40 4,5 százalékot, a brit FTSE-100 pedig 3.5 százalékot esett.
A pánik oka az, hogy ismét feléledtek a félelmek, melyek szerint az európai bankok sem ússzák meg a hatalmas veszteségleírásokat a másodlagos jelzáloghitelpiac válsága következtében.
Az elemző emlékeztetett: Ázsiában is 4-5 százalékos mínuszban zártak a tőzsdeindexek, melyek oka elsősorban a pénzügyi szektorból érkező pletykákra vezethető vissza.
Cserepes Tamás szerint már pénteken is érződött, hogy az amerikai elnök gazdaságélénkítő csomagról szóló bejelentése nem hatotta meg a piacot.
A Portfolio.hu elemzője nem tart kizártnak egy tőzsdekrachot, ugyanakkor hangsúlyozta: már vannak olyan szintek, ahol megérkeznek a vevők. Cserepes Tamás szerint további lejtmenet valószínűsíthető, de nem lehet megmondani, mikor érkezik el az alja, hiszen nagyon ideges a piac.
Hétfő délelőtt egy euróért már 258,7 forintot kellett fizetni, ami közel 1 százalékos leértékelődés péntekhez képest. Ennek oka az, hogy a befektetők a biztonságosabb valuták felé fordulnak, így a dollár is erősödött a forinthoz képest.
InfoRádió
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Amikor Mohácsról is Pécsre tódult a...
- Megszűnik a TV2 Tények című...
- Durván felpörgött márciusban az...
- Másfélszer több üzemanyagra elég az...
- Meghirdették a Pécsi Egyházmegye...
- Hoppál Péter újabb két évre a Fidesz...
- Jégesőre, villámlásra figyelmeztet a...
- Faggyal, havazással és széllel...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...

