Ötszáz fő alá esett a koronavírussal kórházban ápoltak száma
2020. május 22. péntek 13:55

Ötszáz fő alá csökkent a koronavírus-fertőzés miatt kórházban ápoltak száma - közölte az országos tiszti főorvos a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs pénteki online sajtótájékoztatóján.
Müller Cecília az adatokat ismertetve elmondta, a fertőzés miatt kórházban ápoltak száma 483, 23-an szorulnak gépi lélegeztetésre, és az elmúlt napon három ember halt meg a betegséggel összefüggésben. Csökkent az aktív esetek száma is, jelenleg 1615 embert tartanak nyilván.
Kiemelte, a járványügyi adatok továbbra is kedvezőek, csökkent mind az új igazolt fertőzöttek és az elhunytak száma is, a járványgörbe továbbra is lefelé mutat.
„Bizakodóak vagyunk, hogy a járvány első hullámának a végén vagyunk" - fogalmazott.
Az országos tiszti főorvos beszélt arról is, hogy elkezdődött a hazai koronavírus-vakcina fejlesztése a Debreceni Egyetem és a Nemzeti Népegészségügyi Központ közös együttműködésében.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hűvös éj után napsütéses napunk lesz...
- A buszon sodort egy vidítót egy pécsi...
- Korrupt gyermekvédelmi...
- Orbán Viktor: Ukrajnában agyonvertek...
- Orbitális csalássorozat végére tettek...
- Rangsor: ezek a vizek adták a legtöbb...
- Kristállyal kereskedő baranyai...
- Az elmúlt évtized során a mostani...
- A szúnyoggyérítő konzorcium tagadja,...
- Idén már 115 lakóépületben...