Orbán Viktor ígéretet tett a távhő árának januártól érvényes 10 százalékos csökkentésére is
2012. december 10. hétfő 11:44

A tízszázalékos gázárcsökkentést a távhődíjakon is át kell vezetni - mondta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Salgótarjánban, ahol az önkormányzati adósságrendezésről és a nógrádi megyeszékhely problémáiról tárgyalt. Bár az MTI óvatosabban fogalmaz, a hír TV déli tudósítása szerint Orbán konkrét ígéretett tett a távhőár január elsejei 10 százalékos csökkentésére.
A város fideszes polgármesterével, Székyné Sztrémi Melindával közös sajtótájékoztatón a kormányfő kijelentette: el kell érni, hogy a távhőszámlák összege is legalább tíz százalékkal csökkenjen 2013. január 1-jétől. A kabinet múlt héten döntött arról, hogy jövő év január 1-jétől tíz százalékkal csökken a lakossági gáz és villamos energia ára.
Orbán Viktor azt mondta, természetesen tudja, hogy a gáz- és a villamosenergia-szektor befektetői veszteséget fognak elkönyvelni az árcsökkentés miatt, "na de vannak ebben az országban még pármilliónyian, akik az elmúlt években veszteségeket szenvedtek el".
A mostani tízszázalékos rezsiköltség-csökkentés egy hosszabb folyamat első állomása - jelezte.
Mint múlt csütörtökön megírtuk, jövő év január 1-jétől tíz százalékkal csökken a lakossági gáz és villamos energia ára - ismertette a kormány döntését a Miniszterelnökséget vezető államtitkár Budapesten, újságírók előtt.
MTI - Fotó: Komka Péter/MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Sikerrel járt a keresés, épségben...
- Vizesárokba zuhant egy személyautó...
- Újabb baranyai drogdílert kaptak el a...
- Mától a háztartási cikkekre is...
- Drogot találtak a rendőrök egy...
- Idén is a baranyai tűzoltó,...
- Égő épületből hoztak ki egy embert a...
- Vadászgépek hasítanak Baranya egén a...
- Élőláncot alkotva keresnek egy...
- Mutatjuk, mire hajtanak a NAV...