Nyolcszázezer embert várnak az idei Kihívás Napjára
2016. február 23. kedd 14:15

A Magyar Szabadidősport Szövetség (MSZSZ) nyolcszázezer ember részvételére számít a Kihívás Napján, amelynek programjaiban az idén világszerte legalább 50 ország városai, falvai vesznek részt május 25-én.
A hazai szervezők keddi közleménye szerint az eddigi években összességében 8 millió embert mozgatott meg a Kihívás Napja, amelyhez a korábbi években 1596 magyar település csatlakozott.
A kezdeményezésnek az a célja, hogy felhívja a lakosok, önkormányzatok, tanintézmények figyelmét a testmozgás és az aktív egészséges életmód fontosságára. Az eseményt a hagyományoknak megfelelően az MSZSZ koordinálja.
Az idei felhívó anyagokat és versenykiírásokat a Magyar Szabadidősport Szövetség elektronikus úton juttatja el az ország valamennyi polgármesterének, a tanintézmények tankerületi vezetőinek, valamint a már korábban szerepelt települések szervezőinek.
A tanintézményeknek újra hirdetnek külön versenyt "Építs akadálypályát és teljesítsd a kihívást" elnevezéssel. Ennek keretében akadálypálya-terveket várnak az intézmények testnevelő tanáraitól. A programban résztvevő településeket és iskolákat értékes díjakkal jutalmazzák.
Magyarország legnagyobb szabadidősportos megmozdulására április 28-ig nevezhetnek a települések.
MTI - Fotó: MTI/Illyés Tibor
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Viharos széllel, esővel érkezik a...
- Lángra kaptak egy fémhulladéktelepen...
- Aki szereti a sört, annak a Pécsi...
- Kocsis Máté: lejárató kampány az...
- Heves zivatarok veszélyére...
- Készülhetnek a dunaszekcsői...
- Pénteken lesz a virágvásár a Kossuth...
- Fiatal rablók terrorizálták a...
- Nem drónok miatt kaptak éles...
- Tűz ütött ki Pécsett, egy kertvárosi...