Nem szedett újabb áldozatokat a járvány Magyarországon
2020. június 21. vasárnap 10:33

Nyolccal, 4094-re emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon vasárnapra, senki nem halt meg a betegségben az elmúlt 24 órában - közölte a koronavirus.gov.hu vasárnap reggel.
A kormányzati portálon azt írták: nyolc újabb magyar állampolgárnál mutattak ki koronavírus-fertőzést. Az elhunytak száma változatlanul 570, 2589-en pedig már meggyógyultak.
Az aktív fertőzöttek száma 935. Az aktív fertőzöttek 39 százaléka, az elhunytak 60 százaléka, a gyógyultak 48 százaléka budapesti. 185 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 15-en vannak lélegeztetőgépen.
Az oldal adatai szerint 4490-en vannak hatósági házi karanténban. A mintavételek száma 256 326.
Megszűnt a veszélyhelyzet, de életbe lépett a járványügyi készültség - írták. A veszélyhelyzet megszüntetését az tette lehetővé, hogy sikeres volt a járvány elleni védekezés első szakasza. Más országokkal ellentétben elkerültük a tömeges megbetegedéseket és a több ezer halálesetet.
A járványveszély ugyanakkor nem szűnt meg, így a járványügyi készültség fenntartására és néhány alapvető védelmi intézkedésre továbbra is szükség van.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hatalmas balhé volt Pécsett:...
- Harminc fok, ragyogó napsütés vár...
- Ha tűzoltó szeretne lenne, most...
- Hétfőtől már naponta utazhatunk...
- A világon csak a Mecsekben...
- Jövő csütörtökön ismét féláron...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Lángoló lakóházhoz rohantak a...
- Hittan vagy etika? Május 20-ig...
- Újabb települést hódítottak meg a...