Nem lesz 13. havi pénz, kapnak eleget
2010. december 03. péntek 11:15
A köztársasági elnök, a miniszterelnök, az Országgyűlés elnöke, az Alkotmánybíróság elnöke és a Legfelsőbb Bíróság elnöke tiszteletdíjáról és juttatásairól szóló törvény módosítását kezdeményező előterjesztés indoklásában a kormánypárti politikus rámutat arra, hogy a felsorolt közjogi méltóságok minden naptári évben külön juttatásként egyhavi tiszteletdíjra jogosultak.
A közszférában foglalkoztatott polgárokat a jelenleg hatályos jogi szabályozás alapján - a közjogi méltóságokéhoz hasonló jellegű - 13. havi illetmény nem illeti meg - teszi hozzá a frakcióvezető.
Lázár János leszögezi: a Fidesz politikájának "egyik legfontosabb alappillére a szolidaritás, mely alapelv maradéktalan megtartása, valamint a Nemzeti Együttműködés Programjában szereplő hiteles, a választópolgárok bizalmára épülő őszinte kormányzás megteremtésének célja indokolttá teszik a köztársasági elnök, a miniszterelnök, az Országgyűlés elnöke, az Alkotmánybíróság elnöke és a Legfelsőbb Bíróság elnöke plusz egyhavi juttatásának eltörlését".
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Pénzzel teli tárcát talált két cigány...
- Hét új elektromos busz érkezett egy...
- Kínába is elvitte a busójárás hírét...
- Pécsett is romlott a levegő minősége
- Szállást keres szombaton a Szent...
- Vasárnap ér véget a rendőrségi razzia...
- Orbán Viktor: az orosz vagyon...
- Új fajjal gyarapodott a...
- Hamarosan Villányig autózhatunk az...
- Jön a Szilveszteri Szuperlottó 7...

