Néhol tartósan ködös idő lesz, esővel
2007. december 12. szerda 07:08
Előrejelzés az ország területére szerda estig:
Eleinte borult, párás, c, többfelé esővel. Szerda délutántól északkelet felől elvékonyodik, helyenként felszakadozik a felhőzet, és főként a Dunántúlon és a Dél-Alföldön várható újabb eső, északnyugaton néhol havas eső.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0 és +4, a legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán 2 és 7 fok alakul.
Az időjárási helyzet Európában:
A szárazföld középső részének időjárását a Skandináv-félsziget déli részétől a Német-lengyel-alföldön át egészen az Égei-tengerig egy nagykiterjedésű ciklon alakítja.
Területén borult az ég, többfelé esik az eső, az éjszakák fagymentesek, napközben pedig 3 és 8 fok közé emelkedik a hőmérséklet. Ugyanakkor anticiklon helyezkedik el a kontinens nyugati partvidéke mentén, valamint Kelet-Európa nagy részén.
A leszálló légmozgások hatására a Pireneusi-félszigeten napos az idő, a keleti magasnyomás területén azonban több helyen párás, ködös a levegő. Északkelet-Európában napközben is fagy, és hideg van Észak-Skandináviában is.
Szerdán a közép-európai ciklon lassan kelet, délkelet felé mozdul el, és ezzel egyidejűleg északkeletről hideg levegő közelíti meg a Kárpát-medencét, azonban estig még lényeges változás nem várható, folytatódik a borult, párás idő többfelé esővel.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Mi lesz veled, uránvárosi piac? A...
- Félmilliárd forintra pályázhatnak az...
- Tragédiával indul a hét: gázolt a...
- Valóság lehet az álom: egy új klinika...
- Frissen végzett rendőrök álltak...
- A Baranyában fészkelő fekete...
- Leáll a tévé, a telefon és az...
- Egyre melegebbre fordul, 33 fok is...
- Biciklivel szállítják házhoz a helyi...
- Még mindig él a pécsi vásár mítosza,...