MSZP: a Fidesz-kormány is az Omninvest-tel szerződött
2009. december 01. kedd 16:23
Budai Bernadett szerint az Omninvest tulajdonosi szerkezete hosszú évek óta változatlan, a rendszerváltás óta valamennyi kormány, így az Orbán-kormány is ezzel a céggel kötött szerződést annak idején az influenza vakcina gyártására.
Simicskó István keddi sajtótájékoztatója csak arra jó, hogy újabb téma mentén ossza meg az országot - vélekedett a szóvivő. Hozzátette: a Fidesz felelőtlenségének következménye, hogy az emberek pártszimpátia szerint állnak a védőoltáshoz.
A Fidesz azzal szolgálná az emberek érdekét, ha kimondaná, nincs jobb vagy baloldali védőoltás, egy vakcina van, amely hatékony és biztonságos, és ezt a nemzetközi tesztek is bizonyítják - fogalmazott Budai Bernadett.
A magyar vakcina megfizethető és könnyen hozzáférhető - szögezte le -, hiszen az MSZP kérésére a kormány nemcsak a legveszélyeztetettebb csoportok számára, de minden gyermek és fiatal számára ingyenesen hozzáférhetővé tette azt.
Simicskó István, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának KDNP-s elnöke azután, hogy a testület keddi ülésén az NBH főigazgatójától tájékozódtak az ügyben azt mondta: az új típusú influenzavírus elleni oltóanyagot gyártó cég, az Omninvest tulajdonosi hátterének 2 százaléka ismert, 98 százalékát pedig "homály fedi".
Kifejtette: annyit tudni, hogy a 98 százalékos többségi tulajdonosi hányad egy Cipruson bejegyzett cég kezében van. Ezen a ciprusi címen egy ingatlanügynök neve szerepel, és több magyar cég tulajdonosa is be van oda jegyezve, többek között a Wallis egyik érdekcsoportjához tartozó cég neve - tette hozzá.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Késő este pótlóbuszok járnak Mohács...
- Vajon a májussal a szokatlanul hűvös...
- Böde az élvonal történetétnek...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Helyszínelés miatt állt le reggel a...
- Gázolt a vonat, késtek a járatok a...
- Mohácsi drogdílert kapcsoltak le a...
- Repültek a kukák, dőltek a leanderek...
- Több mint ezer tartalékos tett esküt,...
- Gomolyfelhők zavarhatják vasárnap a...