MSZP- s nem az állami fizetések csökkentésére

2009. szeptember 05. szombat 20:48

A Fidesz már több hónapja benyújtotta az Országgyűlésnek az állami fizetések csökkentéséről szóló javaslatát, azt azonban a szocialisták még csak napirendre sem vették - írta az MTI-nek küldött szombati közleményében a párt helyettes szóvivője.

Cser-Palkovics András szerint az állami fizetések ügyében az MSZP továbbra is hülyének nézi az embereket.

A Fidesz azt követően adott ki közleményt, hogy az MSZP választmánya bejelentette: törvénymódosítást kezdeményeznek, hogy az állami, önkormányzati cégek vezetőinek fizetése ne haladhassa meg a miniszterelnök fizetését.

Simon Gábor, a párt választmányának elnöke a testület szombati ülése után azt mondta: a közélet tisztaságát, az igazságosságot, a szolidaritást szolgálja javaslatuk, amely szerint maximalizálnák a közpénzből fizetett vezetők javadalmazását.

(mti)