Mentelmi bizottság: MDF-esekről döntenek ma
2009. szeptember 15. kedd 07:56
A mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság mai zárt ülésén többek közt Dávid Ibolya és Herényi Károly MDF-es politikusok mentelmi ügyét tárgyalja meg.
A legfőbb ügyész az UD Zrt.-vel kapcsolatban folyó eljárásában kérte ki a két MDF-es képviselőt, mert szerinte személyes adattal való visszaélés vétségével, valamint kényszerítés büntetésével lehet őket meggyanúsítani.
Az UD Zrt. ügye tavaly ősszel robbant ki. Szeptember 12-én több napilap arról számolt be, hogy a cég ellen előző nap nyomozást indított a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI).
Ugyanezen a napon Dávid Ibolya sajtótájékoztatón jelentette be: a birtokába került hangfelvétel szerint több egykori és jelenlegi politikus is érintett lehet az ő személyére vonatkozó adatgyűjtésben. Az MDF elnöke a legfőbb ügyésztől és az NNI-től is soron kívüli vizsgálatot kért, amit a Fővárosi Főügyészség később elutasított.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hétágra süt majd a nap, már-már...
- Robogóval ütközött egy mikrobusz...
- Új menetrend szerint közlekednek a...
- Pedagógusok szerint a korábbiaknál...
- A Külső-Bédán tehetünk szombaton...
- Látványos csillaghullásban...
- Állatvédők: ne a költési időszakban...
- Csaknem nyolcvanezren tettek...
- Csaknem 50 ezer forintot szánunk...
- Drogdíler-párosra csaptak le a...

