Mégis maradni akar a Sláger tulajdonosa
2009. november 29. vasárnap 20:20
"Minden erőnkkel azon vagyunk, hogy népes és hűséges hallgatóságunk minél előbb visszakapja a Sláger Rádiót," idézi közleményük Barbara Brillt, az Emmis International budapesti alelnökét. A közlemény szerint az Emmis és partnerei örömmel fogadták és üdvözlik a kilenc nagykövetség lépését, hogy nyílt levélben fejezték ki aggodalmukat az átláthatóság hiányával kapcsolatban Magyarországon.
A kormányfő több megnyilatkozása, valamint az, hogy az ORTT elnöke a Legfőbb Ügyészséghez fordult az ügyben, "egyaránt tükrözi az országos frekvenciák odaítélése körül kialakult helyzet komolyságát" - írják, hangsúlyozva, "nem más forog kockán, mint a szabad és független média megőrzése Magyarországon".
Október 28-án döntött az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) a két országos kereskedelmi jogosultság sorsáról; a Sláger által használt frekvenciát az FM1 Konzorcium nyerte el a következő hét évre. A Sláger és a Danubius Rádió is interneten folytatja működését.
Múlt pénteken jelentette be közleményben az Emmis Corporation, hogy "jelenleg nem kívánja folytatni az analóg műsorszolgáltatást Magyarországon".
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Pénzzel teli tárcát talált két cigány...
- Frontálisan ütközött két autó...
- Hónapok óta hiába keresnek egy fiatal...
- Szén-monoxid mérgezés miatt rohantak...
- Megerősített járatokkal készül az...
- Nyolcra emelkedett a Szőlő utcai ügy...
- Novemberben 121 földmozgást...
- Pécsett sem kifogástalan a levegő...
- Őri: szép összefogás Kertvárosban
- Nézőpont Intézet: változatlan maradt...

