Megerősödik a déli, délnyugati szél
2009. szeptember 03. csütörtök 07:18
Előrejelzés az ország területére csütörtök estig:
Csütörtökön a Dunántúlon többfelé megélénkül, helyenként megerősödik a déli, délnyugati szél. Zivatar környezetében viharos széllökésekre is számítani kell.
A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön 27 és 32 fok között alakul.
Az időjárási helyzet Európában:
Dél- és Kelet-Európa nagy részének időjárását magasnyomás alakítja. A leszálló légmozgások hatására többnyire kevés a felhő, csapadékról nem érkezik jelentés. A Földközi-tenger menti országokban a hőmérséklet csúcsértéke még többnyire 30 és 35 fok között alakul.
A kelet-európai anticiklon területén hűvösebb az idő, ott a délutáni órákra általában 22 és 28 fok közé melegszik fel a levegő. A kontinens északnyugati vidékein ugyanakkor egy nagykiterjedésű ciklon alakítja az időjárást. A többször erősen megnövekvő felhőzetből eső, zápor, a délebbi területeken egy-egy zivatar alakul ki.
A Kárpát-medencét csütörtökön az említett északi ciklon hidegfrontja érinti. Elsősorban a nyugati és az északi területeken számíthatunk záporra, zivatarra, de hőmérséklet még nyárias marad.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Rossz hír az allergiásoknak:...
- Száznégy éve ért véget Baranya szerb...
- Ősszel érkezik az élelmiszer-utalvány...
- Több mint két hónapja eltűnt egy fiú...
- Hatos lottó: óriási változás jön...
- Figyelem! Csillagesőt, tűzgömbeket is...
- Jön a pécsi buszos sztrájk: ezek a...
- Használt ruhákból készít menő...
- Kedden is számíthatunk még záporokra,...
- Orbán Viktor: fölényes és elsöprő...